środa, 17 lipca 2013

Trzeba się ogarnąć :)

W końcu wróciłam, wyspałam się i jestem gotowa do napisania notki ;) miała być 2 dni temu ale w hotelu nie było wi-fi :c Ale teraz wróciłam do domu więc wi-fi jest ;d

Zacznę od planu notek :
dziś środa - parę słów o Rzymie i zwiedzaniu.
czwartek - recenzja "Kosogłosa"
piątek - Tag ;)
3 sierpnia podsumuję ankietę to już zaplanowane na przyszłość :)

Nie wiem co będzie dalej (po piątku) bo wyjeżdżam do babci. Jednak nie wiem czy w sobotę czy w niedzielę.
Wtedy notki będą się prawdopodobnie pojawiać rzadziej ba babcia nie ma wi-fi. To boli bo może być nawet tylko jedna notka na tydzień :c Przepraszam ale co mam z tym zrobić ? :c

Jednak z początkiem roku szkolnego notki będą się pojawiać codziennie, chyba, że nie będę miała pomysłu, albo coś w ten deseń :)

Przejdźmy do Rzymu :
Opowiem Wam krótko co zwiedzałam, wybiorę te najważniejsze i najbardziej znane miejsca :)
Jak się okazało 2 dni to trochę mało żeby odwiedzić każde miejsce w Rzymie. Zresztą nic dziwnego, jeśli chcielibyście zwiedzić Rzym dość dokładnie trzeba by tam spędzić tydzień :)
Ale przynajmniej mam jeszcze co tam zwiedzać, więc są tez plusy krótkiego pobytu ;d

1.Koloseum - to tam odbywały się walki gladiatorów. To właśnie tam zabijano chrześcijan. Wielka budowla ma obwód 620 m, wysokość 52 m, a długość osi wynosi 188 i 156 m.


 2. Łuk Konstantyna - Jest to ostatni z łuków triumfalnych wzniesiony w Rzymie i najlepiej zachowany. Zbudowano go na życzenie Senatu i ludu rzymskiego w 315 r. dla upamiętnienia zwycięstwa odniesionego przez cesarza Konstantyna nad Maksencjuszem w bitwie przy moście Milwijskim w 313 r.
Łuk o wymiarach 22 m szerokości i 15 m wysokościKapitol - Jest to najmniejsze, ale najważniejsze z siedmiu wzgórz, na których rozsiadł się starożytny Rzym, najdawniejsze centrum religijnie i polityczne.

Bazylika i plac świętego Piotra - to tam siedzibę posiada głowa kościoła katolickiego - papież. Niestety nie było go w Watykanie, gdy ja tam byłam. W tym czasie odbywały się Dni Młodzieży i papież był w Rio.

Schody Hiszpańskie - tam można spotkać wielu ludzi, który przychodzą w to jedno miejsce by usiąść na schodach i po prostu porozmawiać :)

Fontanna di Trevi - uważana, za najpiękniejszą fontannę w Rzymie, wrzuca się do niej 3 pieniążki : na powrót do Rzymu, miłość i ślub ;)

Nuta na dziś :Dominika x

1 komentarz:

  1. Piękne zabytki :3 W Zakopanem jest jakieś jezioro czy fontanna i też wrzuca się pieniążek i to oznacza, że znowu się tam przyjedzie ^^

    Jeśli będziesz miała czas, wpadnij na mojego bloga ;)
    palyna-paulina.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

~ odwdzięczam się za komentarze tylko jeśli zostawisz link i jeśli uznam, że powinnam
~ nie pisz "obserwujemy ?" możesz zostawić link do bloga. Jeśli wejdę i będę chciała zaobserwuję.
~ napisz jeśli obserwujesz.
~ weryfikacja obrazkowa wyłączona.
Dominika (Nixon).